Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

indeks1

Przez co nie masz ochoty na seks?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co trudności z erekcją lub impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na niskie libido lub nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeśli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może być wywołany bardzo rozmaitymi czynnikami, które zawierają zarówno czynniki fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to zwykle choroba alkoholowa, uzależnienie od narkotyków, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub skutki uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido albo wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm i kłopoty w związku. Niskie cialis cena libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań spowodowanych traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.

Nerwowa atmosfera

Większość mężczyzn doznaje stresu na skutek kłopotów w pracy lub problemów w związku czy w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm ludzki ma naturalną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. Z tego powodu produkuje hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w naturze mają pobudzać go do działania. Ciężko jednak po otrzymaniu reprymendy od kierownika zacząć go bić lub brać nogi za pas, skutkiem tego na ogół dusimy tę naturalną reakcję, powodując, iż skumulowana energia oraz napięcie nie mają ujścia. Jeśli przez długi okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swojego stresu, możesz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich potencja
jak brak popędu płciowego lub brak zainteresowania seksem.