Kamagra zamienniki

Preparat Viagra został opatentowany w roku 1996 przez koncern farmaceutyczny Pfizer. Firma ta ma wyłączność co do nazwy specyfiku – z racji monopolu na towar dyktuje również jego cenę, która w zestawieniu z zamiennikami jest co najmniej kilkukrotnie wyższa. Spora cena ogranicza dostęp do leku osobom gorzej sytuowanym, dlatego właśnie na rynku obecne są inne leki, które w swoim składzie mają tę samą substancję czynną – nazywane są one preparatami generycznymi. Każde znane forum erotyczne ma setki zapytań o alternatywne, tańsze odpowiedniki Viagry. Dzięki preparatom generycznym możliwe jest zmniejszenie ceny leczenia, co pozwala poza tym chorym o niższym statusie majątkowym skorzystać z dobrodziejstw dzisiejszej farmacji.
Generyki Viagry mają to samo stężenie cytrynianu syldenafilu, co markowy specyfik firmy Pfizer, dlatego ich działanie jest identyczne z oryginalną Viagrą. Do popularnych zamienników tego leku należą Kamagra, Edegra, Maxigra, Zenegra, Penegra czy Silagra. Odpowiednikiem Viagry z możliwością stosowania u kobiet jest Lovegra.
Poszczególne leki będące zamiennikami różnią się od siebie kształtem tabletek, ich kolorem oraz smakiem. Mechanizm działania pozostaje jednak ten sam. Mogące występować skutki niepożądane są takie same we wszystkich preparatach, efektywność kuracji zaburzeń potencji za pomocą zamienników Viagry jest praktycznie jednakowa, co dowodzą badania kliniczne.
Oprócz specyfików generycznych Viagrę można zastąpić preparatami mającymi tadalafilu – substancja ta jest pokrewna do syldenafilu i generuje podobne działanie, ale w porównaniu z nim efekty osiągane są w czasie o 50% krótszym, a czas ich działania jest przedłużony. Popularnym lekiem zawierającym ten związek jest Tadalis.

tekst dostepny na stronie pewna-apteka.pl