Kupuj mądrze produkty skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dobrać do własnych potrzeb zarówno ciuchy, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać towar niedobrej jakości?
Głównie pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany zawiera warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Bez wątpienia próg szczerości kupców jest rozmaity, a w przypadku dużych sieci z odzieżą większość pracowników zapewne nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć naszą czujność?
Przede wszystkim koszt. Nie dajmy się okłamać – eko skóra ma swoją wartość i zakup skórzanej teczki męskiej za 100 zł jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka czy też nazbyt regularna jeśli chodzi o plamki, żyłki czy porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty również mogą sugerować, iż zakamuflowano użycie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub też widocznych spodów skóry, również sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a wykonane z niej pasy szalenie błyskawicznie się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna mieć charakterystyczny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując kupna przez Internet zwracajmy uwagę na opis towaru – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go naklejać nawet wówczas, gdy towar ma jedynie jej niewielkie ilości.
Towar zrobiony z eko skóry powinien przetrwać latami, toteż warto kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów tekstylnych