Wszystko o problemach z męskością

Young happy couple in bed

Twój wigor seksualny

Dowiedz się, jak hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje jądra, ponieważ prawidłowa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie i krzepę seksualną na długie lata.

Testosteron panuje

Najważniejsze zmiany, przez które przechodzi twoje ciało, wywoływane są przez testosteron oraz wahania jego ilości w ciągu całego życia.

Na początku w brzuchu matki

Sposób wiązania się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek rodzi się jako chłopiec czy jako tadalis dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeżeli płód jest płci męskiej, w takim razie chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje kształtowanie się jąder. Te powstające w płodzie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie penisa i moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców pokwitanie to czas, w którym zachodzi rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który rozpoczyna się pomiędzy dwunastym a piętnastym rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) pobudzają wytwarzanie testosteronu w jądrach. Nagły wzrost poziomu testosteronu wywołuje rozmaite zmiany w organizmie i zachowaniu chłopca, który w efekcie staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W czasie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, cały czas trwa produkowanie spermy w jądrach. Jest to skutek działania testosteronu. Innym efektem działalności testosteronu jest porost włosów w paru częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego i temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj kamagra zel